Kilkoro osób pytało mnie ostatnio czy nie udostępniłbym synopsy w wersji roboczej, bo nie ma sensu czekać kolejnych miesięcy lub lat na obróbkę graficzną, skład itd., a sami z chęcią pomogliby np. w korekcie tekstu. Zgadzam się z tymi głosami i, wszystkim zainteresowanym wsparciem projektu, udostępniam Synopsę na zasadach wczesnego dostępu, w formule „patronite”.

Logując się na stronie Patronite: https://patronite.pl/synopsa będziecie mogli wesprzeć projekt od drobnych kwot do nieco większych. Jeżeli ktoś zdecyduje się na kwotę 50 zł otrzyma roboczy skrypt synopsy do wglądu. Będzie też otrzymywać za darmo kolejne wersje tego skryptu aż do przygotowania pełnej wersji. Otrzyma również bezpłatnie końcową wersję elektroniczną. Udostępnianie treści ma miejsce oczywiście z zachowaniem pełnych praw autorskich. Publikacja przed udostępnieniem powinna otrzymać numer ISBN od naszego wydawcy.

Strony typu patronite pozwalają na mniej lub bardziej stałe wsparcie finansowe projektów, co powinno wpłynąć na jakość końcowej publikacji oraz jakość samego portalu. Osoby zainteresowane pomocą w zakresie składu dtp, przygotowania grafik, okładek, korekty, czy publikacji tekstów na portalu, zapraszamy do współpracy. PS Jeżeli kogoś interesują mniejsze lub większe czy też po prostu inne wartości progów, możemy je dodać. Minimalny próg wsparcia wynosi 3 zł.

Celem końcowym projektu jest oczywiście przygotowanie wersji do druku. Zbiórka społecznościowa (na 99% będzie to zrzutka pl) wymaga większych przygotować i przygotowania chociażby dodatkowych grafik. Planujemy jej uruchomienie 1 maja tego roku, niezależnie do stałego wsparcia poprzez patronite. Zapraszamy do współpracy.

Podziękowanie za dotychczasowe wsparcie wędrują na ręce Barbary Czachorowskiej, Dawida Hopkowicza, Łukasza Jezierskiego, Dominika Makowieckiego, Jana Olisiejko, Dawida Opali, Jana Sinkiewicza, Justyny Żmudzkiej oraz Grzegorza Kaszyńskiego za pomoc merytoryczną i techniczną.